Aktualności

Pod pozorem sprzedaży perfum, ukradł telefon

Data publikacji 26.02.2021

Dzięki zabezpieczonemu monitoringowi lesznowolscy policjanci podczas patrolu rozpoznali mężczyznę, który dwa tygodnie wcześniej na jednej ze stacji paliw skradł mężczyźnie telefon z samochodu. 24- letni obywatel Słowacji trafił do policyjnej celi, a skradzione mienie zostało odzyskane.

Około dwóch tygodni temu w Wólce Kosowskiej na jednej ze stacji paliw doszło do nietypowej kradzieży. Podczas tankowania samochodu do pokrzywdzonego podszedł młody mężczyzna, bez pytania otworzył drzwi pojazdu, a następnie położył na siedzeniu kilka rodzajów perfum, oferując je do sprzedaży. Właściciel auta poinformował młodego człowieka, że nie jest zainteresowany zakupem oferowanego towaru i żeby zabrał swoje rzeczy. Mężczyzna pozbierał flakony perfum, przy okazji kradnąc telefon komórkowy, który leżał w samochodzie. Pokrzywdzony zorientował się o kradzieży dopiero po chwili, gdy sprawca zdążył się już oddalić.

Drobiazgowa praca policjantów przyniosła efekty. Śledczy z Lesznowoli zabezpieczyli monitoring z miejsca zdarzenia, dzięki któremu ustalono wizerunek sprawcy, który został okazany policjantom podczas codziennych odpraw służbowych. Funkcjonariusze podczas patrolu w miejscowości Jabłonowo zauważyli osobę odpowiadającą rysopisowi mężczyzny, który mógł dokonać powyższej kradzieży. Nie mylili się. 24-letni obywatel Słowacji przyznał się do popełnionego przestępstwa. Został zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnej celi. Mundurowi odzyskali skradziony telefon, który wróci do właściciela.

Mężczyzna nie uniknie teraz odpowiedzialności karnej. Za przestępstwo kradzieży grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Rafał Markiewicz/ea

Powrót na górę strony