Aktualności

Uwaga! Nagranie rozmowy z oszustem bankowym - próba zmuszenia do zainstalowania aplikacji tzw. zdalnego pulpitu

Data publikacji 16.09.2021

Policjanci z Piaseczna publikują nagranie rozmowy z oszustem, który podszywając się pod pracownika banku wymusza zainstalowanie aplikacji tzw. Zdalnego pulpitu. Pamiętajmy! Jeśli to zrobimy możemy stracić wszystkie swoje oszczędności. W tym przypadku 26- letnia mieszkanka Piaseczna nie dała się zwieść! Prezentowane nagranie jest ostrzeżeniem!

Policjanci z Piaseczna publikują nagranie rozmowy którą odbyła 26- letnia mieszkanka Piaseczna z oszustem. Mężczyzna przedstawił się jako pracownik banku, zaniepokojony jak słychać na nagraniu wykrytą przez bank podejrzaną transakcją na jej koncie. By jej „zapobiec” i jak twierdzi zgodnie z regulaminem banku instruuje klientkę i przekonuje, że połączy ją z działem technicznym. Jednak by to zrobić, przekazuje jej nazwę aplikacji, którą koniecznie musi teraz zainstalować. Okazuje się, że jest to znana darmowa aplikacjia tzw. zdalnego pulpitu, niestety coraz częściej, jak dziś wiemy, wykorzystywanej przez oszustów bankowych.

Jeśli zainstalujemy taką aplikację wówczas przestępca widzi wszystko, co robimy na smartfonie czy komputerze. Otrzymuje on także pełną kontrolę nad naszym kontem bankowym. Kradzione są dostępne tam środki finansowe, mogą również z naszego konta zostać zaciągnięte kredyty.

W tym przypadku mieszkanka Piaseczna nie dała się oszukać i sama ostrzega dziś innych przed oszustami wymuszającymi instalację aplikacji tzw. zdalnego pulpitu.

Policjanci przypominają, by w podobnej sytuacji natychmiast się rozłączyć i osobiście skontaktować się ze swoim bankiem! Prezentowane nagranie niech będzie ostrzeżeniem.


nadkom. Jarosław Sawicki/rm

Film VID-20210914-WA0006.mp4

Pobierz plik VID-20210914-WA0006.mp4 (format mp4 - rozmiar 40.84 MB)

Powrót na górę strony