Aktualności

Dzielnicowi odwiedzili kolejne placówki oświatowe

Data publikacji 29.10.2021

Kończący się tydzień owocował w spotkania. Dzielnicowy mł. asp. Grzegorz Dębski odwiedził kolejne placówki oświatowe. Profilaktyk społeczny przeprowadził warsztaty z rodzicami. Funkcjonariusz mówił o bezpieczeństwie na drodze, hejcie, narkotykach, dopalaczach i oszustwach. Ze względu na jesienną aurę przekazał dzieciom także odblaski. Mundurowi deklarują, że to nie koniec ich profilaktycznych działań.

Policjanci z piaseczyńskiej komendy działają na wielu płaszczyznach. W swojej pracy nie zapominają o spotkaniach ze społeczeństwem i edukacji. W tym tygodniu odwiedzili między innymi Szkołę Podstawową nr 3 w Piasecznie, Żłobek i Przedszkole „Kolorowe Kredki”, a także Przedszkole nr 1 w Piasecznie. Mundurowi z najmłodszymi rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze, kontaktach z groźnymi psami, a także kim jest osoba obca. Opowiadali o swojej pracy, a dzieci chętnie słuchały. Najbardziej interesującą częścią spotkania był pokaz daktyloskopii.

W ostatnim tygodniu odbyły się także warsztaty dla rodziców. Funkcjonariusze rozmawiali z nimi o oszustwach, hejcie, dopalaczach i narkotykach. Uczestnicy spotkania chętnie brali udział w dyskusji i z zaciekawieniem słuchali o zagrożeniach na jakie mogą być narażone ich dzieci.

Spotkania z całą pewnością będą kontynuowane.

 

asp. Magdalena Gąsowska/ea

 • Policjant uczy przedszkolaki przechodzenia przez jezdnię
  Spotkanie z policjantami
 • Pokaz daktyloskopii w przedszkolu
  Spotkanie z policjantami
 • Dzieci oglądają bajkę o bezpiecznych zachowaniach
  Spotkanie z policjantami
 • Dzielnicowy przekazuje dzieciom odblaski
  Spotkanie z policjantami
 • Dzieci robią pamiątkowe odciski swojej dłoni
  Spotkanie z policjantami
 • Warsztaty z rodzicami
  Warsztaty z rodzicami
 • Uczniowie klas I na zajęciach z bezpieczeństwa w ruchu drogowym
  Spotkanie z policjantami
 • Dzieci ze żłobka poznają policjantów
  Spotkanie z policjantami
Powrót na górę strony