Aktualności

Mikołajkowy patrol na drogach powiatu

Data publikacji 07.12.2021

Nigdy nie wiadomo, co lub kogo możemy spotkać na swojej drodze – trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. Wczoraj na drogach powiatu piaseczyńskiego pojawił się wyjątkowy patrol policjantów z wydziału ruchu drogowego. Wyjątkowy, ponieważ towarzyszył mu nie lada gość – Święty Mikołaj. Żeby tradycji stało się zadość – wzorowi kierowcy otrzymywali mikołajkowe prezenty, a sprawcy wykroczeń – rózgi.

Wczoraj, z okazji Mikołajek na drogi powiatu piaseczyńskiego wyruszył specjalny patrol ruchu drogowego. Funkcjonariuszom sierż. Adrianowi Leszko oraz st.post. Paulinie Lackowskiej towarzyszył w służbie nie lada gość, którym był Święty Mikołaj. Policjanci pod lupę wzięli zachowania kierowców, a Mikołaj przyglądał się ich pracy i wspólnie z nimi oceniał komu należy się prezent, a komu rózga.

Wzorowi kierowcy oraz mali pasażerowi otrzymali upominki w postaci odblaskowych opasek oraz słodkich czekoladek. Sprawcy drobnych wykroczeń uniknęli wczoraj mandatów, otrzymując rózgi, które miały być nauczką na przyszłość. Kierowcy nie kryli zaskoczenia na widok świętego Mikołaja. Wszystkim uczestnikom kontroli drogowych towarzyszyły serdeczne uśmiechy.

Nasz św. Mikołaj przybył do nas z Uwielin, za co mu serdecznie dziękujemy. Za pomysł i realizację wczorajszych działań odpowiadała asp. Magdalena Gąsowska, przy wsparciu sierż. szt. Rafała Markiewicza z WKS KSP.

asp. Magdalena Gąsowska/js/ea

  • Mikołajki z policjantami
  • Mikołajki z policjantami
  • Mikołajki z policjantami
Powrót na górę strony