Aktualności

Nie daj się okraść - zabezpiecz swój ogródek działkowy!

Data publikacji 16.08.2022

Ciepła i słoneczna pogoda wpływa na częstsze przebywanie na świeżym powietrzu. Wiele osób swój czas spędza na ogródkach działkowych. Pamiętajmy o ich odpowiednim zabezpieczeniu przed wyjazdem jak również zwracajmy uwagę na podejrzane osoby.

Piękna i słoneczna pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wiele osób jako miejsce swojego wypoczynku wybiera ogródki działkowe. 

Pamiętajmy, że właściciele działek mają duży wpływ na bezpieczeństwo. Warto o nie zadbać wspólnie z sąsiadami na zasadzie wzajemności.

  • zwracajmy uwagę na osoby nieznajome, a kiedy mamy watpliwości co do zachowania nieznanych osób zadzwońmy na numer alarmowy 112, możemy nawiązać również kontakt ze swoim dzielnicowym
  • jeżeli zauważymy, że na terenie działek parkuje nieznany pojazd, postarajmy się zapamiętać jego numer rejestracyjny
  • jeżeli mamy taką możliwość - wymieńmy się z sąsiadem numerem telefonu
  • pamiętajmy także by w trakcie prac działkowych nie pozostawiać cennych przedmiotów bez nadzoru - nie pozostawiajmy pieniędzy i dokumentów w otwartych altanach

Pamiętajmy - nasza postawa, ostrożność i czujność może okazać się pomocna zarówno dla nas samych jak i dla naszego sąsiada, a także pomoże uchronić nas przed utratą dobytku.

 

asp. Magdalena Gąsowska

 

Powrót na górę strony