Aktualności

Działania piaseczyńskiej drogówki "Bezpieczny motocyklista"

Data publikacji 04.07.2022

W ubiegłą niedziele policjanci piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego prowadzili działania "Bezpieczny motocyklista". Ich celem było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem miłośników jednośladów. Skontrolowano 24 kierujących, na 5 nałożono mandaty karne w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości, zatrzymano dowód rejestracyjny i skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Apelujemy o rozwagę na drodze - pamiętajmy, że nie jesteśmy na nie sami!

Każdego roku wraz z nadejściem słonecznej i ciepłej aury na drogach obserwujemy wzmożony ruch miłośników jednośladów. Każdy kierujący, wsiadając na swój motocykl musi mieć świadomość, że w chwili wypadku doznaje o wiele większych i poważniejszych obrażeń niż kierujący samochodem, dlatego tak ważne jest przestrzeganie przepisów w tym tych, dotyczących ograniczeń prędkości. Policjanci piaseczyńskiej drogówki co roku prowadzą akcję "Bezpieczny motocyklista" w trakcie której dokonują pomiarów prędkości, zwracają uwagę na stan techniczny motocykli oraz ich wyposażenie. Działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa miłośnikom jednośladów ale także ich zdyscyplinowanie i przypomnienie, że na drodze nie są sami.

W ubiegłą niedziele funkcjonariusze skontrolowali 24 motocyklistów, z czego 5 popełniło wykroczenia w ruchu drogowym. Jeden z kierujacych na swój motocykl wogóle nie powinien wsiąść ponieważ nie posiadał uprawnień do jego kierowania. Mundurowi zatrzymali również dowód rejestracyjny oraz sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów - pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu!

 

asp. Magdalena Gąsowska

Powrót na górę strony