Aktualności

Piaseczyńscy dzielnicowi kontrolowali "glinianki"

Data publikacji 21.07.2022

Trwają wakacje, a warunki atmosferyczne sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Piaseczyńscy dzielnicowi, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców gminy kontrolują obszary wodne oraz "dzikie kąpieliska" szczególnie uczęszczane przez młodzież. Apelujemy o ostrożność, rozwagę i korzystanie ze strzeżonych kąpielisk.

Trwające wakacje oraz piękna pogoda sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad akwenami wodnymi. Niestety, w tym letnim roztargnieniu często zapominamy jak niebezpieczne są kąpiele w rzekach, stawach czy też gliniankach. Dlatego też piaseczyńscy dzielnicowi w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, dzieci i młodzieży kontrolują dzikie kąpieliska znajdujące się na terenie naszej gminy. Mundurowi prowadzą rozmowy z przebywającymi tam osobami o zagrożeniach wynikających z lekceważenia obowiązujących zakazów kąpieli. W ramach trwającej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" zachęcają młodzież do korzystania ze strzeżonych kąpielisk oraz basenów.

Pamiętajmy, że woda jest żywiołem, którego nie należy lekceważyć. Dzikie kąpieliska zawsze mają nieznane dno oraz głębokość. Pamiętajmy, że bezpieczna kąpiel to taka, która odbywa się w miejscu do tego przygotowanym, oznakowanym oraz pod okiem ratownika wodnego, którzy przyjdzie z pomocą kiedy będziemy jej potrzebować.

 

asp. Magdalena Gąsowska/e.b.

Powrót na górę strony