Aktualności

Mandaty karne na blisko 15 tysięcy złotych! Tak się kończą nieodpowiedzialne zachowania na przejeździe kolejowym!

Data publikacji 28.07.2022

W ciągu zaledwie kilku godzin policjanci piaseczyńskiej drogówki nałożyli mandaty karne na blisko 15 tysięcy złotych! Wszystko przez nieodpowiedzialne zachowania pieszych, rowerzystów i kierujących na przejeździe kolejowym. Po raz kolejny apelujemy o zachowanie rozsądku!

Przejazdy kolejowe są miejscami niebezpiecznymi ze względu na to, że niezastosowanie się do obowiązujacych tam przepisów może doprowadzić do tragedii. Z tego względu policjanci piaseczyńskiej drogówki monitorują takie miejsca i surowo karzą tych, którzy wykazują się brakiem rozsądku.

Funkcjonariusze wydzału ruchu drogowego w ciągu zaledwie kilku godzin na przejeździe kolejowym w Zalesiu Górnym nałożyli mandaty karne na kwotę sięgajacą blisko 15 tysięcy złotych. Wśród ukaranych byli zarówno kierowcy jak też piesi i rowerzyści. Niestety, ale nawet wysokie kary nie odstraszają przed popełnianiem wykroczeń i nierozsądnym zachowaniem. W wielu przypadkach pośpiech i chęć zaoszczędzenia kilku sekund bierze góre nad własnym bezpieczeństwem. Kierowcy ignorują sygnał czerwony na sygnalizatorze, piesi próbują pokonać przejazd kolejowy omijając opuszczone zapory. Jeden z kierowców nie tylko wjechał na przejazd przy czerwonym świetle, ale również w trakcie jazdy korzystał z telefonu komórkowego.

Pamiętajmy o tym, że w konfrontacji ze składem ważącym kilkaset ton samochód i człowiek nie mają żadnych szans! Kiedy na sygnalizatorze nadawany jest sygnał czerwony, a zapory kolejowe są opuszczane należy bezwględnie się zatrzymać! Te kilka sekund więcej w całej podróży jest niczym, w porównaniu z konsekwencjami jakie może nieść spotkanie z pociągiem.

 

asp. Magdalena Gąsowska/bś

Powrót na górę strony