Aktualności

Dzielnicowy z profilaktykiem z wizytą na półkoloniach

Piaseczyński dzielnicowy wraz z profilaktykiem odwiedzili dzieci biorące udział w półkoloniach odbywających się w Niepublicznej Szkole Podstawowej "Odkrywców" w Józefosławiu. Rozmawiali o bezpieczeństwie w trakcie letniego wypoczynku i zasadach spędzania czasu nad wodą. Dla dzieci była to również okazja do poznania służby policjanta.

W trakcie wakacji policjanci aktywnie prowadzą spotkania w ramach akcji "Bezpieczne wakacje". Odwiedzają placówki, w których odbywają się letnie półkolonie i edukują dzieci w zakresie bezpiecznych zachowań. W ostatnich dniach takie spotkanie odbyło się w Niepublicznej Szkole Podstawowej "Odkrywców" w Jozefosławiu, gdzie obecnie przebywa 15 dzieci. Młodzież odwiedził piaseczyński dzielnicowy mł. asp. Paweł Kęsik wraz z profilaktykiem sierż. szt. Wiolettą Domagałą.

Głównym tematem spotkania było oczywiście bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Dzieciom przypomniano zasady bezpiecznej kąpieli, promując tym samym ogólnopolskie działania "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Nie zabrakło także rozmów na temat służby policjanta. Dzieci chciały dowiedzieć się, czym funkcjonariusze zajmują się w codziennej służbie, w jakich zdarzeniach biorą udział oraz jakim sprzętem dysponują. Mundurowi chętnie odpowiadali na zadawane przez młodzież pytania, a na zakończenie prelekcji umożliwili obejrzenie radiowozu, co sprawiło dzieciom największą radość.

 

asp. Magdalena Gąsowska/g.p

Powrót na górę strony