Aktualności

Dzielnicowa uratowała życie mężczyzny

Data publikacji 01.08.2022

Dzielnicowa z Komisariatu Policji w Tarczynie sierż. szt. Sylwia Przybylska odebrała telefon od nieznanej jej osoby. W słuchawce usłyszała głos roztrzęsionego mężczyzny, który zrozpaczony poinformował, że znajduje się w trudnej sytuacji życiowej. Policjantka natychmiast powiadomiła o sytuacji oficera dyżurnego, kontynuując rozmowę z 34-latkiem. To był cenny czas, który służby wykorzystały na uratowanie mężczyzny i udzielenie mu pomocy.

W środowy poranek dzielnicowa z Komisariatu Policji w Tarczynie odebrała telefon od nieznajomego mężczyzny. Był on wyraźnie rozstrzęsiony i zdenerwowany, a w trakcie rozmowy poinformował policjantkę, że znajduje się w trudnej sytuacji życiowej. Sierż. szt. Sylwia Przybylska umiejętnie i z ogromną delikatnością kontynuuowała rozmowę, a w tym samym czasie przekazywała zebrane informacje do oficera dyżurnego. Dzięki temu, że funkcjonariszka wykazała się ogromną empatią, umożliwiła nie tylko szybkie ustalenie gdzie mężczyzna się znajduje ale również dała służbom cenny czas na podjęcie stosownych działań.

Kiedy służby ratunkowe dotarły pod wskazany adres zastały tam 34-latka, który w dalszym ciągu prowadził rozmowę telefoniczną z dzielnicową. Mężczyźnie została udzielona niezbędna pomoc medyczna.

Opanowanie sierż. szt. Sylwii Przybylskiej pozwoliło uratować ludzkie życie. Jesteśmy dumni, że mamy takie osoby w swoim zespole!

Policjanci przypominają i apelują - jeżeli spotkasz osobę, której zachowanie jest wyraźnie niepokojące i podejrzewasz, że może ona potrzebować pomocy ze strony służb, zapytaj jak możesz pomóc, bądź zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym ta osoba się znajduje. Pamiętajmy, że w takich sytuacjach czas ma ogromne znaczenie.

Kiedy nie możemy sobie poradzić z problemami, możemy zwrócić się do osoby bądź instytucji, które bezpłatnie i anonimowo pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Telefon zaufania dla dorosłych - 116 123, telefon zaufania dla dzieci i młodzieży - 116 111.

 

asp. Magdalena Gąsowska

Powrót na górę strony