Aktualności

Edukacja ale i.. kolejne mandaty za brak rozsądku!

Data publikacji 01.08.2022

Pośpiech, ignorancja przepisów, brawura i brak rozsądku - to najwięksi zabójcy na torach! Tarczą ochronną przed nieszczęściem jest znajomość przepisów i ich przestrzeganie oraz odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i innych. Apelujemy o rozsądek - bo jak pokazują kolejne działania policjantów - ciągle go brakuje.

W miniony piątek policjanci piaseczyńskiej drogówki, profilaktyk oraz dzielnicowy wspólnie z przedstawicielami PKP PLK prowadzili na przejeździe kolejowym w Zalesiu Górnym działania "Bezpieczny piątek". Głównym ich celem było podniesienie poziomu bezpieczenstwa uczestników ruchu drogowego oraz wyelminowanie zachowań nieporządanych wśród kierowców, pieszych i rowerzystów. Każdy uczestnik akcji otrzymał ulotkę informacyjną, cenne wskazówki oraz przypomnienie najważniejszych zasad obowiązujących w rejonie torowiska.

Niestety, wciąż wiele osób sądzi, że czerwone światło przed przejazdem kolejowo - drogowym jest tylko ostrzeżenie, a nie kategorycznym wjazdem na torowisko. Wciąż znajdują się tacy, którzy uważają, że przejechanie slalomem między opuszczonymi rogatkami to oszczędność czasu, a nie igranie ze śmiercią. Policjanci wciąż mają do czynienia z kierowcami, którzy wjeżdżają na torowisko bez możliwości kontynuuowania dalszej jazdy. Tych wszystkich poraz kolejny czekały słone mandaty karne. Ukaranych zostało łącznie 8 osób.

Akcja "Bezpieczny piątek - bezpieczny przejazd kolejowy" na terenie powiatu piaseczyńskiego będzie kontynuuowana. Policjanci przeprowadzą ją w rejonie torowiska w Nowej Iwicznej oraz stacji PKP Ustanówek.

 

asp. Magdalena Gąsowska

 • policjantka oraz przedstawiciele PKP PLK na tle przejazdu kolejowego
  "Bezpieczny piątek"
 • Policjant stojący w okolicy przejazdu kolejowego obserwujący zachowania kierowcow i pieszych
  "Bezpieczny piątek"
 • Policjant przekazujący ulotki informacyjne
  "Bezpieczny piątek"
 • ulotki informacyjne oraz książeczki promujące akcje
  "Bezpieczny piątek"
 • Policjanci wykorzystujący drona do obserwacji przejazdu kolejowego
  "Bezpieczny piątek"
 • Mężczyzna w samochodzie trzyma ulotkę informującą o akcji "bezpieczny przejazd"
  "Bezpieczny piątek"

Film Przejazd kolejowy w Zalesiu Górnym

Pobierz plik Przejazd kolejowy w Zalesiu Górnym (format mp4 - rozmiar 15.62 MB)

Powrót na górę strony