Aktualności

"Nietrzeźwy weekend" na piaseczyńskich drogach

Data publikacji 01.08.2022

Ten weekend był rekordowy pod względem zatrzymanych nietrzeźwych kierujących. Przez trzy dni policjanci zatrzymali na drogach powiatu piaseczyńskiego aż 8 amatorów jazdy "na podwójnym gazie", wśród nich był też jeden rowerzysta. Przypominamy, że kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

W trakcie weekendu funkcjonariusze piaseczyńskiej drogówki wyeliminowali z naszych dróg 8 amatorów jazdy "na podwójnym gazie". Był wśród nich 42-letni rowerzysta, który na swój jednoślad wsiadł mając ponad 0,5 promila alkoholu, dwóch kierujących pojazdami mając 0,3 i 1,3 promila nie stosowało się również do wydanych wobec nich sądowych zakazów prowadzenia pojazdów, trzy kolejne osoby będąc w stanie nietrzeźwości doprowadziły do niebezpiecznych zdarzeń na drodze. Wszyscy za swoje nierozsądne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Niechlubnym rekordzistą był 36-latek, który wsiadł za kierownicę swojej Skody mając blisko 3 promile alkoholu, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów jak również okazał się być poszukiwanym do celów prawnych przez Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. 

Nie pozwalajmy naszym znajomym i bliskim wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu, będąc świadkami takich sytuacji - reagujmy!

 

asp. Magdalena Gąsowska

Powrót na górę strony