Aktualności

Przestroga spadająca z nieba - odłóż telefon - czyli piaseczyńska drogówka w akcji!

Data publikacji 04.08.2022

Policjanci piaseczyńskiej drogówki przeprowadzili akcję "odłóż telefon i żyj". Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych w rejonie przejść dla pieszych. W działaniach został wykorzystany dron, który nie tylko obserwował ruch z powietrza, ale również wydawał komunikaty przypominające o bezpieczeństwie.

Zdarzenia z udziałem pieszych niestety w dalszym ciągu mają miejsce i w swoich skutkach są najczęściej tragiczne. Wielu zdarzeń można by było uniknąć, gdyby osoba przechodząca przez jezdnię zachowała szczególną ostrożność i zadbała o swoje własne bezpieczeństwo. Piesi często zaabsorbowani swoimi telefonami komórkowymi nie zwracają uwagi na otaczający ich świat. A wystarczy tak niewiele "odłóż telefon i żyj".

Właśnie pod takim hasłem policjanci piaseczyńskiej drogówki w godzinach popołudniowych przeprowadzili akcję na najczęściej uczęszczanych przejściach dla pieszych w Piasecznie. W działaniach, przy współpracy z SRS Służba Ratownictwa Specjalistycznego, wykorzystany został dron. Dzięki temu policjanci nie tylko mieli możliwość obserwacji nieporządanych zachowań w rejonie przejść dla pieszych, ale również wydawania komunikatów "uwaga, tu policja - odłóż telefon", "uwaga, tu policja - zejdz z roweru". I to te informacje usłyszane przez mieszkańców z powietrza wzbudziły największe emocje i działały profilaktycznie. Funkcjonariusze w ten właśnie sposób starali się uświadomić pieszym i rowerzystom, że na poziom bezpieczeństwa mają wpływa sami poprzez swoje zachowanie. Obserwacja drogi i tego co się na niej dzieje jest niezmiernie ważna i te zasady zostały w trakcie tych działań przypomniane.

Poprzez takie akcje policjanci chcą zwrócić uwagę na nasilający się problem "smartfonowych zoombi" oraz przypomnieć rowerzystom, że na przejściach dla pieszych ich również obowiązują przepisy, których bezwzględnie należy przestrzegać.

 

asp. Magdalena Gąsowska/rm

 

 

 • Policjanci obserwują zachowania pieszych i rowerzystów
  Działania "odłóż telefon i żyj"
 • Policjanci wydziału ruchu drogowego rozmawiają z rowerzystami
  Działania "odłóż telefon i żyj"
 • Policjanci obserwują zachowania kierujących i pieszych
  Działania "odłóż telefon i żyj"
 • Pilot obsługujący drona trzyma urządzenie do sterowania
  Działania "odłóż telefon i żyj"

Film Przestroga spadająca z nieba - odłóż telefon - czyli piaseczyńska drogówka w akcji!

Opis filmu: Przestroga spadająca z nieba - odłóż telefon - czyli piaseczyńska drogówka w akcji!

Pobierz plik Przestroga spadająca z nieba - odłóż telefon - czyli piaseczyńska drogówka w akcji! (format mp4 - rozmiar 39.15 MB)

Powrót na górę strony