Aktualności

Przedszkolaki spotkały się z dzielnicowymi

Data publikacji 10.08.2022

Dzielnicowi w ramach akcji "Bezpieczne wakacje" odwiedzają placówki przedszkolne w których odbywają się zajęcia. Takie spotkania to nie tylko możliwość przekazywania cennej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ale poznanie policjanta, który najmłodszym kojarzyć się będzie z osobą do której można zawsze zwrócić się z prośbą o pomoc.

Czas wakacji to dla policjantów również czas spotkań. Policjanci prowadzą je w placówkach w których odbywają się zajęcia w ramach dyżurów i półkolonii. Wczoraj piaseczyńscy dzielnicowi wspólnie z profilaktykiem społecznym gościli w Przedszkolu "Poziomkowa Akademia". Zostali przywitani przez liczne grono przedszkolaków, którzy z ogromną niecierpliwością oczekiwali na spotkanie ze stróżami prawa. Jak na każdym takim spotkaniu nie zabrakło cennych wskazówek na temat bezpieczeństwa, zarówno tego drogowego jak też letniego, a w szczególności nad wodą. Dzieci przypomniały sobie kim jest osoba obca, jak należy zachować się przy spotkaniu z groźnym psem oraz kiedy i w jaki sposób zwrócić się z prośbą do policjanta.

Największą atrakcją była możliwość rozmowy na temat służby i tego czym mundurowi zajmują się na codzień. Nie zabrakło pamiątkowych odcisków ręki oraz zdjęć w radiowozie. Dzięki temu każdy maluch mógł się poczuć jak prawdziwy policjant.

 

asp. Magdalena Gąsowska

 • Dzielnicowi rozdają dzieciom ulotki promujące akcje "kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"
  Spotkanie z policjantami
 • Policjanci przy stoliku rozmawiają z dziećmi, dzieci siedzą na ławeczkach
  Spotkanie z policjantami
 • Policjanci dzielnicowi stoją przed przedszkolakami, opowiadają o swojej pracy
  Spotkanie z policjantami
 • Policjanci robią z dziećmi pamiątkowe odciski dłoni
  Spotkanie z policjantami
 • Zdjęcie dzieci przy radiowozie wspolnie z policjantką
  Spotkanie z policjantami
Powrót na górę strony