Aktualności

Profilaktyczne spotkania z seniorami

Data publikacji 17.08.2022

W ostatnim czasie policjantka z profilaktyki Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie odwiedziła seniorów przebywających w Piaseczyńskiej Rezydencji Antonina oraz w Klubie Seniora w Runowie. Celem spotkania było uświadomienie osobom starszym, jakie zagrożenia mogą ich spotkać i jak nie nie paść ofiarą przestępstwa

Czas wakacji to nie tylko okres spotkań z dziećmi i młodzieżą, ale również pamiętamy o bezpieczeństwie naszych seniorów. W ostatnim czasie nasza profilaktyk spotkała się z seniorami przebywającymi w Rezydencji Antonina oraz w Klubie Seniora w Runowie. Podczas wizyty przypomniała seniorom, jak ważna jest ostrożność, gdy rozmawiamy z nieznaną nam osobą przez telefon, aby nie dać oszukać się metodą „na wnuczka” lub „policjanta”. Zostały omówione również metody działań oszustów, którzy wysyłają wiadomości SMS z koniecznością dopłaty do paczki lub rachunku za prąd podając fałszywy link do wpłat. Funkcjonariuszka przypomniała również, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i zasady poruszania się po drodze.

Seniorzy podczas spotkania mogli nie tylko zadawać pytania, ale dodatkowo wymieniali się życiowymi doświadczeniami.

To właśnie seniorzy są grupą osób, którzy ze względu na swój wiek i większą wrażliwość padają najczęściej ofiarami oszustów, tracąc przy tym oszczędności całego życia.

 

sierż.sztab. W. Domagała/g.p

Powrót na górę strony