Aktualności

SPOTKANIE Z MŁODZIEŻĄ W RAMACH AKCJI – Bezpieczne wakacje

Data publikacji 19.08.2022

W trakcie wakacji policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną spotkała się z dziećmi i młodzieżą w Konstancinie - Jeziornie, gdzie Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi akcję „Lato w mieście”. Celem było oczywiście przypomnienie zasad ruchu drogowego, zachowań wobec nieznajomych osób oraz bezpieczeństwa nad wodą.

W ubiegłym tygodniu policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie spotkała się z dziećmi i młodzieżą w Konstancinie – Jeziornie, gdzie Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował dla swoich podopiecznych akcję „Lato w mieście”. Podczas spotkania z funkcjonariuszką zostały przypomniane zasady ruchu drogowego oraz postępowanie w przypadku kontaktu z nieznajomymi osobami i groźnymi zwierzętami. Przypomniano również jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, promując tym samym ogólnopolską akcję „kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Jak się okazało, dzieci doskonale wiedzą jakich zasad należy przestrzegać. Spotkanie było jedynie okazją do ich ponownego przypomnienia i utrwalenia. Największą atrakcją jak zawsze była możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu oraz sprzętu jaki w codziennej służbie wykorzystują funkcjonariusze.

Na koniec spotkania, każdy z uczestników mógł przybić „piątkę” z policjantką i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Uśmiechy goszczące na twarzach dzieci są najlepszym dowodem na to, że spotkanie było dla nich nie lada przeżyciem.

 

sierż. sztab. W. Domagała/mw

Powrót na górę strony