Aktualności

Dzielnicowi i drogówka dbają o bezpieczeństwo dzieci w trakcie drogi do szkoły

Data publikacji 02.09.2022

Wczoraj ruszyła ogólnopolska akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Również na terenie całego powiatu piaseczyńskiego w rejonie szkół można spotkać policjantów, którzy dbają o bezpieczeństwo dzieci od pierwszych dni. W tym roku funkcjonariusze przed szkołami czekają na uczniów z ulotkami informacyjnymi oraz planami lekcji, które mają im przypominać o zasadach, których trzeba bezwzględne przestrzegać.

Ogólnopolska akcja "Bezpieczna droga do szkoły" ruszyła wczoraj i potrwa przez najbliższy tydzień. Przed szkołami na terenie całego powiatu piaseczyńskiego można spotkać policjantów, którzy dbają o porządek i bezpieczeństwo uczniów. Funkcjonariusze nie tylko zwracają uwagę na nieprawidłowe zachowania w rejonie przejść dla pieszych ale również przypominają rodzicom w jaki sposób należy prawidłowo korzystać ze strefy Kiss&Ride by ruch w okolicach placówek oświatowych odbywał się płynnie.

Funkcjonariusze czas pobytu przed szkołami wykorzystują również do akcji profilaktycznej. Przy wsparciu Miasta i Gminy Piaseczno i we współpracy ze Strażą Miejską przygotowano ulotki informacyjne oraz plany lekcji, które mają przypominać o najważniejszych zasadach, których trzeba przestrzegać, by droga do szkoły była bezpieczna przez cały rok!

 

asp. Magdalena Gąsowska

 • Policjanta rozdająca dzieciom ulotki informacyjne oraz plany lekcji
  Akcja "Bezpieczna droga do szkoły"
 • Policjantka wręczajaca uczniowi ulotkę informacyjna oraz plan lekcji
  Akcja "Bezpieczna droga do szkoły"
 • Policjant przed szkołą, obok radiowóz
  Akcja "Bezpieczna droga do szkoły"
 • Policjant rozmawiający z mamą z dzieckiem na rękach
  Akcja "Bezpieczna droga do szkoły"
 • Ulotki informacyjne oraz plany lekcji
  Akcja "Bezpieczna droga do szkoły"
 • Dzielnicowy przekazujący rodzicom i dzieciom ulotki oraz plany lekcji
  Akcja "Bezpieczna droga do szkoły"
Powrót na górę strony