Aktualności

Zmieniał miejsce zamieszkania licząc na bezkarność - kres temu położyli piaseczyńscy "łowcy głów"

Data publikacji 15.09.2022

Doskonała praca operacyjna i zaangażowanie policjantów przyczynia się do tego, że osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości nie unikają odpowiedzialności karnej, bez względu na to, gdzie się ukrywają. Piaseczyńscy "łowcy głów" na terenie Poznania zatrzymali 51-latka poszukiwanego listem gończym, nakazami doprowadzenia oraz zarządzeniami o ustalenie miejsca pobytu. Teraz mężczyzna najbliższe 10 lat spędzi w zakładzie karnym!

Funkcjonariusze piaseczyńskiego wydziału kryminalnego stale prowadzą działania skierowane na zatrzymywanie osób poszukiwanych. Niejednokrotnie są to miesiące, a nawet lata żmudnej pracy operacyjnej, jednak cel jest jeden - ustalić miejsce pobytu tych, którzy postanowili mieć za nic wymiar sprawiedliwości. 

Piaseczyńscy "łowcy głów" blisko 2 lata prowadzili czynności operacyjne by ustalić miejsce pobytu 51-latka poszukiwanego na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy we Wrocławiu oraz licznych nakazów doprowadzeń. Mężczyzna często zmieniał miejsce zamieszkania, przemieszczając się po terenie kraju, jednak ciężka praca i zaagnażowanie policjantów przyniosło efekt. 51-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie Poznania. Był wyraźnie zakoczony i nie spodziewał się wizyty stróżów prawa. Został zatrzymany, a następnie przewieziony do jednostki policji, gdzie trafił do celi.

Teraz na podstawie zarządzeń wydanych przez Sąd Rejonowy we Wrocławiu, Trzebnicy i Poznaniu, mężczyzna spędzi w zakładzie karnym najbliższe 10 lat swojego życia.

 

asp. Magdalena Gąsowska/mw

Powrót na górę strony