Aktualności

Jakie zagrożenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłaszają mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego? Sprawdź!

Data publikacji 21.09.2022

Tylko od początku tego roku mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłosili blisko 700 zagrożeń. Najczęściej zgłaszane są przypadki przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Funkcjonariusze potwierdzili i wyeliminowali do chwili obecnej ponad 200 zagrożeń. Pamiętaj - Ty też możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo w swoim miejscu zamieszkania!

Poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania jest niezmiernie ważne i w dużej mierze możemy zadbać o nie sami informując policjantów o zagrożeniach. Dzięki zgłoszeniom naniesionym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, piaseczyńscy funkcjonariusze mogą nie tylko wsłuchiwać się w głos społeczeństwa i reagować tam, gdzie w odczuciu mieszkańców dochodzi do niepokojących zdarzeń ale też zapewnić jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa.

Tylko od początku tego roku mieszkańcy naszego powiatu zgłosili 677 zagrożeń. Na mapie najczęściej znajdowały się:

  • przekraczanie dozwolonej prędkości - 208 zgłoszeń
  • nieprawidłowe parkowanie - 181 zgłoszeń
  • spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym - 75 zgłoszeń
  • akty wandalizmu - 23 zgłoszenia
  • dzikie wysypiska śmieci - 21 zgłoszeń
  • grupowanie się nieletnich/demoralizacja - 19 zgłoszeń

Funkcjonariusze dotychczas potwierdzili i wyeliminowali 225 zagrożeń. Jest to najlepsze potwierdzenie tego, że w danym miejscu dochodziło do łamania przepisów i interwencja policji była wskazana.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) jest bezpłatną aplikacją, którą można obsługiwać przy pomocy komputera lub telefonu. Dzięki niej w prosty i anonimowy sposób możesz zgłosić dane zagrożenie i przyczynić się tym samym do poprawy bezpieczeństwa w swojej okolicy. Każde takie zgłoszenie naniesione na mapę trafia do policjantów, którzy bezpośrednio zajmują się rozwiązaniem wskazanego problemu i w przypadku potwierdzenia jego eliminacją. Reaguj na zagrożenia!

Więcej na temat KMZB i jej obługi: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

 

asp. Magdalena Gąsowska

materiały: KSP/KGP

Powrót na górę strony