Aktualności

RÓŻNE SŁUŻBY – WSPÓLNY CEL „BEZPIECZEŃSTWO DZIECI”

Data publikacji 28.09.2022

Dzielnicowy z profilaktykiem społecznym oraz strażnikami miejskimi spotkali się z pierwszoklasistami by przypomnieć zasady, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Dzięki wykorzystaniu mobilnego miasteczka ruchu drogowego dzieci mogły w praktyce przećwiczyć zdobytą wiedzę.

W ostatnim czasie dzielnicowy z Posterunku Policji w Zalesiu Górnym wspólnie z profilaktykiem społecznym oraz strażnikami miejskimi z Piaseczna przeprowadzili zajęcia w Szkole Podstawowej im. Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym. Głównym celem spotkania była edukacja najmłodszych dzieci z zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. W trakcie spotkania dzieci mogły uzyskać nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również i praktyczną. Mobilne miasteczko drogowe przyniosło wiele emocji podczas praktycznej części edukacji.

Kolejną szkołą do której zawitali strażnicy miejscy wraz z piaseczyńską profilaktyk, to Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Chylicach, gdzie pierwszoklasiści również zdobytą wiedzę teoretyczną przećwiczyli na torze mobilnego miasteczka drogowego.

Podczas każdego spotkania z uczniami, policjantka przypomniała nie tylko przepisy z ruchu drogowego, ale również zasady dotyczące zachowania w kontaktach z obcymi osobami i zwierzętami.

Na koniec spotkania, każde dziecko mogło przybić „żółwika” z mundurowymi oraz dostało odblask i plan lekcji.

 

sierż. sztab. W. Domagała/bś

 • Na zdjęciu są dzieci ubrane w kurtkach, które ćwiczą zasady bezpieczeństwa na drodze na mobilnym miasteczku ruchu drogowego, które jest rozłożone na boisku szkolnym.
  spotkanie z uczniami
 • Na zdjęciu stoi umundurowana policjantka oraz strażnik miejski, którzy rozmawiaja z dziećmi na boisku, które sa ubrane w kurtkach.
  spotkanie z uczniami
 • Na zdjęciu umundurowany policjant rozdaje dzieciom plany lekcji, które stoja w jednym rzędzie na boisku
  spotkanie z uczniami
 • Na zdjęciu widać boisko, na którym jest rozłożenie mobilne miasteczko ruchu drogowego. Na środku boiska stoi umundurowana policjantka przy znakach drogowych a przed nia stoją dzici ubrane w kurtki.
  spotkanie z uczniami
 • Na zdjęciu stoi umundurowana policjantka wraz z umundurowanym strażnikiem miejskim, a przed nimi stoi grupa dzieci. Wszyscy stoją przy przejściu dla pieszych, które jest na gumowej macie.
  spotkanie z uczniami
 • Na zdjęciu są dzieci, które poruszają się po trasie mobilnego miasteczka ruchu drogowego. Dzieci mają na sobie kamizelki odblaskowe z rysunkami samochodzików. Dzieci stoją przed zamkniętym przejazdem kolejowym, gdyż jest opuszczona rogatka i miga czerwone światło na semaforze.
  spotkanie z uczniami
Powrót na górę strony