Aktualności

MŁODZI CYKLIŚCI - ZDALI EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

Data publikacji 29.09.2022

Dzięki kolejnej akcji mundurowych, dzieci i młodzież z powiatu piaseczyńskiego mogły uzyskać swoje pierwsze „prawo jazdy”, jakim jest karta rowerowa. Zajęcia odbyły się w dwóch miejscach na terenie gm. Piaseczno, gdzie uczestnicy szkolenia po jego zakończeniu przystąpili do egzaminu teoretycznego oraz praktycznego z wykorzystaniem mobilnego miasteczka drogowego.

W minioną niedzielę piaseczyńscy policjanci przeprowadzili zajęcia dla dzieci i młodzieży, które mając ukończone 10 lat, chciały uzyskać swoje pierwsze „prawo jazdy” jakim jest karta rowerowa. Jest to kolejna taka akcja, którą policja wspólnie z włodarzami Miasta i Gminy Piaseczno przeprowadzili na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Zajęcia odbywały się w internacie Zespołu Szkół nr 3 w Piasecznie przy ul. Chyliczkowskiej oraz w Centrum Edukacji Multimedialnej, przy ul. Jana Pawła w Piasecznie, gdzie funkcjonariusze z piaseczyńskiej drogówki przeprowadzili wykład z zakresu bezpieczeństwa na drogach. Kolejnym etapem działań, była nauka udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, przeprowadzona przez ratowników medycznych z SRS Służba Ratownictwa Specjalistycznego, w trakcie której każdy z uczestników mógł przećwiczyć resuscytację oraz uzyskać odpowiedź na zadawane pytania.

Tuż po zakończonej edukacji z pierwszej pomocy do egzaminu teoretycznego przystąpiło 67 osób.  Tylko 62 osoby przeszły do kolejnego etapu, jakim był egzamin praktyczny, który trzeba było zdać na mobilnym miasteczku drogowym pod czujnym okiem policjantów oraz strażników miejskich.

Dzięki zdobytej wiedzy teoretycznej oraz umiejętnościom sprawnej jazdy na rowerze, 62 osoby uzyskało kartę rowerową.

 

sierż.sztab.W.Domagała

 • Umundurowany policjant prowdzi preelekcje na auli, gdzie siedzą dzieci w ławkach.
  Egzamin na kartę rowerową
 • Umundurowany policjant prowadzi prelekcje, a w ławkach szkolnych siedzą dzieci.
  Egzamin na kartę rowerową
 • Ratownik medyczny prowadzi resuscytację na manekinie. Wokół niego zgromadzone sa dzieci.
  Egzamin na kartę rowerową
 • Umundurowana policjantka siedzi w ławce szkolnej i sprawca karty testów.
  Egzamin na kartę rowerową
 • Umundurowany policjant stoi na placu manewrowym a wokół niego są dzieci z rowerami i w kaskach.
  Egzamin na kartę rowerową
 • Umundurowany policjant z ruchu drogowego stoi a obok niego jedzie dziecko na rowerze i w kasku.
  Egzamin na kartę rowerową
Powrót na górę strony