Aktualności

Podsumowanie działań "NURD"

Data publikacji 29.09.2022

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili wczoraj ogólnopolskie działania prewencyjno - kontrolne pn "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", którego celem było ograniczenie liczby zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów. W trakcie działań mundurowi ujawnili 47 wykroczeń, nałożyli 31 mandatów karnych, pouczyli 11 osób i sporządzili 5 wniosków o ukaranie do Sądu.

Wczoraj na drogach powiatu piaseczyńskiego policjanci przeprowadzili działania prewencyjno - kontrolne pn "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", którego celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim. W trakcie działań mudurowi "pod lupę" wzieli skrzyżowania i przejścia dla pieszych, na których dochodziło do potrąceń pieszych.

W wyniku akcji NURD policjanci piaseczyńskiej drogówki ujawnili 47 wykroczeń, wystawili 31 mandatów karnych, pouczyli 11 osób i skierowali 5 wniosków o ukaranie do Sądu.

Wykroczenia jakie najczęściej popełniali kierowcy to:

-nieustąpienie pierszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście bądź znajdujacemu się na nim

-wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim

-nieustąpienie pierszeństwa pieszemu przy skręcaniu w drogę poprzeczną.

Nie tylko kierującym przyglądali się policjanci, ale równiez pieszym, którzy też nie unikneli kary za popełnione wykroczenia.

 

sierż.sztab. W.Domagała

 

 

 

Powrót na górę strony