Aktualności

POLICJANCI SPOTKALI SIĘ Z SENIORAMI

Data publikacji 30.09.2022

Dzielnicowi wraz z profilaktykiem społecznym spotkali się z członkami Klubu Seniora w Zalesiu Górnym, by przypomnieć osobom starszym, jakie zagrożenia mogą ich spotkać i jak nie paść ofiarą oszustwa.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Zalesiu Górnym wspólnie z policjantką od profilaktyki społecznej, spotkali się z członkami Klubu Seniora w Zalesiu Górnym, aby porozmawiać o ich  bezpieczeństwie. Podczas spotkania przypomniano działania oszustów metodą:  "na wnuczka", "policjanta" i "na zdalny pulpit". Mundurowi wyjaśnili seniorom co zrobić, aby się przed nimi uchronić i jak postępować w przypadku podejrzenia, że osoba z którą rozmawiają przez telefon może być oszustem.

Członkowie Klubu Seniora na spotkanie przybyli w licznym gronie i bardzo chętnie uczestniczyli w rozmowach dzieląc się swoimi doświadczeniami życiowymi. W trakcie prelekcji przypomniano również seniorom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz o konieczności noszenia odblasków po zmroku.

Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał odblask i cenne rady dotyczące bezpieczeństwa podczas spaceru lub jazdy na rowerze.

 

sierż.sztab. W.Domagała/rm

Powrót na górę strony