Aktualności

Funkcjonariusze na pikniku rodzinnym promowali zawód policjanta oraz szeroko rozumiane bezpieczeństwo

Data publikacji 03.10.2022

W minioną niedzielę w Górze Kalwarii odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wśród bogatej oferty przygotowanej przez organizatora, nie mogło zabraknąć również akcentu policyjnego. Funkcjonariusze nie tylko promowali szeroko rozumiane bezpieczeństwo, ale również przybliżyli uczestnikom pikniku - zawód policjanta.

Wczoraj piaseczyńscy funkcjonariusze wzięli udział w pikniku rodzinnym, który odbył się w Górze Kalwarii. Podczas wydarzenia nie zabrakło stoiska policyjnego, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dzięki obecności mundurowych, najmłodsi choć na chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi policjanci, oglądając akcesoria wykorzystywane w służbie, a także usiąść za kierownicą radiowozu, zobaczyć jego wnętrze, porozmawiać przez radiostację i usłyszeć dźwięk policyjnej syreny.

Funkcjonariusze rozmawiali z uczestnikami o bezpieczeństwie drogowym, przypominając, jak właściwie należy poruszać się po drogach oraz jakich zasad należy szczególnie przestrzegać. Policjanci szczególnie akcentowali noszenie elementów odblaskowych po zmroku, zaznaczając, że jest to wymagane przepisami poza obszarem zabudowanym. Mundurowi informowali również o metodach działania oszustów, a także udzielali cennych wskazówek jak unikać zagrożeń.

Piknik był również doskonałą okazją, aby promować zawód policjanta. Funkcjonariusze zapoznawali zainteresowanych z ofertą służby w Policji. Udzielali informacji jak wygląda procedura rekrutacyjna oraz jakie wymogi trzeba spełniać, aby wstąpić w szeregi naszej formacji.

 

asp. Magdalena Gąsowska/ea

  • Policjant pokazuje dziecku sprzęt jakim dysponuje policja
    Piknik rodzinny
  • Policjant wydziału ruchu drogowego prezentuje sprzęt będący na wyposażeniu policji
    Pinik rodzinny
  • Policjant wydziału ruchu drogowego prezentuje sprzęt będący na wyposażeniu policji
    Piknik rodzinny
Powrót na górę strony