Aktualności

Dzielnicowi ustalili miejsce pobytu poszukiwanego. 41-latek spędzi w zakładzie karnym dwa lata

Data publikacji 04.10.2022

Bardzo dobre rozpoznanie dzielnicowych oraz sprawnie przeprowadzona przez nich akcja przyniosła efekty. Dzięki zaangażowaniu mundurowych, 41-latek ukrywający się przed organami ścigania odpowie wreszcie za czyny popełnione w przeszłości. W zakładzie karnym spędzi najbliższe dwa lata.

Jednym z zadań, które realizują policjanci jest zatrzymywanie osób poszukiwanych, tak by nie uniknęły one odpowiedzialności za popełnione przez siebie czyny. Takie osoby często zmieniają miejsce zamieszkania, niejednokrotnie przez kilka lat ukrywają się, aby nie trafić do zakładu karnego.

Decyzją Sądu Rejonowego w Piasecznie 41-letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego, miał spędzić w jednostce penitencjarnej najbliższe dwa lata. Nie spieszyło mu się jednak do odbycia tej kary, tym bardziej, że zaledwie kilka miesięcy wcześniej powrócił na wolność po odbyciu poprzedniego wyroku. By uniknąć spotkania ze stróżami prawa, swoje miejsce zamieszkania opuszczał wcześnie rano, a do domu wracał późną nocą. Wczoraj, dzięki świetnej pracy i ustaleniom piaseczyńskich dzielnicowych, został zatrzymany, a po wykonaniu niezbędnych czynności, osadzony w zakładzie karnym.

 

asp. Magdalena Gąsowska/rm

 

Powrót na górę strony