Aktualności

Policyjne spotkania z młodzieżą

Data publikacji 10.11.2022

Funkcjonariusze piaseczyńskiej komendy wiele czasu i pracy poświęcają na działania profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć - podczas spotkań, informują uczniów z jakimi zagrożeniami przyjdzie im się mierzyć oraz jak wybrać najlepsze rozwiązanie i nie popaść w konflikt z prawem od najmłodszych lat. Na spotkaniach promują również zawód policjanta jako jeden z możliwych wyborów przyszłej drogi zawodowej.

Piaseczyńscy policjanci aktywnie działają w obszarze profilaktyki społecznej. W spotkaniach z uczniami bierze udział nie tylko policjantka zajmująca się prewencją kryminalną ale też dzielnicowi oraz funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego.

W trakcie prelekcji, jej uczestnicy otrzymują cenną dawkę wiedzy. Najmłodsi wspólnie z policjantami przypominają sobie najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z dróg, ale również zachowań w spotkaniach z osobami nieznajomymi, a także dowiadują się jak prawidłowo skorzystać z numeru alarmowego 112.

Uczniowie klas IV-VII oraz szkół średnich rozmawiają z policjantami o odpowiedzialności prawnej nieletnich. Dowiadują się jakich błędów nie popełniać oraz jak łatwo popaść w konflikt z prawem. Okazuje się, że młodzież nie jest świadoma, że pewne ich zachowania podlegają odpowiedzialności i są naganne. Prowadzący spotkania poruszają również zagadnienia związane z mową nienawiści i handlem ludźmi. Na spotkaniach promują również zawód policjanta jako jeden z mozliwych wyborów przyszłej drogi zawodowej.

 

asp. Magdalena Gąsowska/mw

 

 • Policjantka rozdaje dzieciom odblaski
  Spotkanie z policjantami
 • Dzieci siedzą w ławkach, prezentacja jest wyświetlana na tablicy multimedialnej
  Spotkanie z policjantami
 • Dzieci siedzą w ławkach, policjantka prowadzi spotkanie
  Spotkanie z policjantami
 • Policjantka z przedszkolakami, dzieci mają odblaski i kamizelki odblaskowe
  Spotkanie z policjantami
 • Policjantka rozdaje dzieciom odblaski
  Spotkanie z przedszkolakami
 • Zdjęcie prezentacji, na stoliku leżą broszury promujące pracę policji
  Spotkanie z policjantami
Powrót na górę strony