Aktualności

Kierował pod wpływem alkoholu, test narkotykowy również okazał się pozytywny

Data publikacji 09.11.2022

Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem środków odurzających usłyszał 28-latek, zatrzymany przez policjantów piaseczyńskiej drogówki. Mężczyzna "wpadł" w trakcie działań "trzeźwy kierowca". Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego prowadzili działania "trzeźwy kierowca". W ich trakcie zatrzymali dwie osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu.

Wśród nich był 28-latek, który "wpadł" w Piasecznie przy ulicy Jarząbka. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że ma on blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze poddali go również badaniu na zawartość narkotyków. Okazało się, że mężczyzna nie tylko jest nietrzeźwy, ale również pod działaniem środków odurzających. Od kierującego pobrana została krew do dalszej weryfikacji, a jego samego osadzono w policyjnej celi.

Następnego dnia 28-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem środków odurzających.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.

 

asp. Magdalena Gąsowska/ea

Powrót na górę strony