Aktualności

Dzielnicowy oraz sierżant Borsuk z wizytą w przedszkolu

Data publikacji 17.11.2022

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych dzielnicowy wraz z policyjną profilaktyk odwiedzili przedszkolaków. Wizyta była okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa oraz przekazania cennych wskazówek jak radzić sobie z zagrożeniami. Funkcjonariuszom towarzyszył sierżant Borsuk – maskotka Komendy Stołecznej Policji, który był nie lada atrakcją.

Sierżant sztabowy Wioletta Domagała – piaseczyńska profilaktyk, niemal każdego dnia odwiedza placówki oświatowe przekazując dzieciom i młodzieży cenne wskazówki na temat bezpieczeństwa.

Wspólnie z dzielnicowym aspirantem sztabowym Kamilem Woźniak, gościła w Niepublicznym Przedszkolu w Łazach. W spotkaniu wziął udział również gość specjalny - sierżant Borsuk - maskotka Komendy Stołecznej Policji. Dzięki temu dzieci jeszcze z większym zaangażowaniem rozmawiały z policjantami o bezpieczeństwie. Wspólnie przypomniano zasady bezpiecznego korzystania z dróg, zachowanie w przypadku napotkania na swojej drodze nieznajomej osoby oraz groźnego psa. Maluchy chętnie dzieliły się posiadaną wiedzą oraz opowiadały historie ze swojego życia. Zadawały mnóstwo pytań na które mundurowi chętnie odpowiedzieli.

Oczywiście ogromną atrakcją była możliwość „zbicia piątki” z gościem specjalnym. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały odblaski, które przydadzą się podczas wieczornych spacerów.

 

asp. Magdalena Gąsowska/bś

  • Przedszkolaki siedzą na dywanie, przed nimi stoi dzielnicowy oraz policyjna maskotka sierżant Borsuk
    Spotkanie z przedszkolakami
  • policjant rozdaje dzieciom odblaski
    Spotkanie z przedszkolakami
  • Policjanci z maskotką sierżantem Borsukiem
    Spotkanie z przedszkolakami
Powrót na górę strony