Aktualności

Policyjny technik kryminalistyki na spotkaniu z młodzieżą

Data publikacji 25.11.2022

Piaseczyński technik kryminalistyki wziął udział w spotkaniu z uczniami klas policyjnych z Zespołu Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii. Młodzieży przybliżył specyfikę swojej pracy oraz opowiedział o służbie w policji. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również, jakie wymogi formalne musi spełnić kandydat do służby w policji, a także jak wygląda służba policjantów w poszczególnych wydziałach.

Spotkania policjantów z młodzieżą to doskonała okazja, aby w praktyczny sposób przybliżyć specyfikę formacji oraz to, czym zajmują się funkcjonariusze w poszczegolnych wydziałach.

Wczoraj z uczniami klas policyjnych z Zespołu Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii spotkał się piaseczyński technik. W trakcie wizyty zgromadzona młodzież mogła zapoznać się ze sprzętem, wyposażeniem oraz technikami kryminalistyki, które funkcjonariusz wykorzystuje w codziennej służbie. Policjant z ogromną pasją i zaagnażowaniem opowiadał o swojej pracy. Technik pokazał młodzieży, jak zabezpieczać ślady z różnych przedmiotów oraz jak przebiega proces daktyloskopii. Uczniowie z ogromnym skupieniem słuchali prelegenta, który podzielił się ze słuchaczami swoim doświadczeniem oraz zdobytą podczas wieloletniej służby wiedzą.

W trakcie spotkania poruszono również tematykę związaną z doborem do służby. Przedstawiono, jakie wymogi formalne musi spełnić przyszły kandydat oraz jakie dokumenty należy złożyć, aby zostać przyjętym do Policji.

Nie zabrakło również omówienia poszczególnych etapów rekrutacji:

  • test wiedzy,
  • test sprawności fizycznej
  • badania psychologiczne,
  • postępowanie sprawdzające,
  • rozmowa kwalifikacyjna, 
  • komisja lekarska

Omówiono także pracę policjantów w poszczególnych wydziałach oraz zalety i trudy związane z wykonywaniem zawodu policjanta.

Na zakończenie uczniowie otrzymali foldery informacyjne dotyczące przyjęcia do służby.

Osoby zainteresowane służbą w Policji, dokumenty mogą składać w Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie w każdy poniedziałek w godzinach 10:00 - 13:00.

 

asp. Magdalena Gąsowska/ea

Powrót na górę strony