Aktualności

Stracił prawo jazdy, stanie również przed sądem

Data publikacji 09.12.2022

55-letni mieszkaniec powiatu otwockiego stracił prawo jazdy. Odpowie również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wszystko dlatego, że postanowił przyjechać do swojej konkubiny, będąc pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Przypominamy, zasada piłeś - nie jedź! - zawsze aktualna!

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Górze Kalwarii zostali wezwani do awantury domowej. Kiedy dotarli na miejsce zauważyli odjeżdżającego z przed posesji czerwonego vw golf. Okazało się, że siedzący za kierownicą 55-latek przyjechał do swojej konkubiny, zapomniał jednak o tym, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności. Okazało się bowiem, że mężczyzna w wydychanym powietrzu ma blisko 2 promile alkoholu!

Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi, a następnego dnia został przesłuchany i usłyszał zarzut. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.

Apelujemy i przypominamy, że alkohol negatywnie wpływa na ogranizm człowieka prowadząc do utraty zdolności koncentracji oraz poczucia rzeczywistości. Powoduje wydlużenie czasu reakcji oraz zdolności oceny sytuacji. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego! Bądź rozsądny - pamiętaj, że Twój jeden błąd może kosztować kogoś zdrowie bądź życie!

 

asp. Magdalena Gąsowska

Powrót na górę strony