Aktualności

Rozpoznajesz tych mężczyzn? Pomóż nam ustalić kim są!

Data publikacji 05.12.2022

Policjanci piaseczyńskiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją prowadzą dochodzenie w sprawie oszustwa za pomocą wyłudzenia kodów BLIK. Bezpośredni związek z tym zdarzeniem mogą mieć mężczyźni prezentowani na zdjęciach. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje dotyczące tych osób, proszone są o kontakt z oficerem dyżurnym lub policjantem prowadzącym tę sprawę.

Policjanci piaseczyńskiego Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie, prowadzą dochodzenie w sprawie oszustwa. Polega ono na tym, ze osoba podająca się za pracownika banku informuje pokrzywdzoną osobę, że doszło do włamania na konto bankowe i aby chronić środki pieniężne należy wygenerować kod BLIK w celu przelania pieniędzy na inne konto. W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzona utraciła ze swojego konta 1600 złotych.  

Funkcjonariusze wykonujący czynności w tej sprawie zabezpieczyli zapis z kamer monitoringu, które zarejestrowały wizerunek dwóch mężczyzn dokonujących wypłaty pieniędzy.

Każdy, kto rozpoznaje osoby ze zdjęć lub posiada istotne informacje, mogące przyczynić się do ustalenia ich tożsamości – proszony jest o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu: 47-72-45-256 bądź mailowo: dawid.janowski@ksp.policja.gov.pl.

 

asp. Magdalena Gąsowska

  • Zdjęcie z kamery monitoringu
  • Zdjęcie z kamery monitoringu
  • Zdjęcie z kamery monitoringu
Powrót na górę strony