Aktualności

Mikołajki z piaseczyńską drogówką

Data publikacji 06.12.2022

Nigdy nie wiadomo, co lub kogo możemy spotkać na swojej drodze – trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. Dzisiaj na drogach powiatu piaseczyńskiego pojawił się wyjątkowy patrol policjantów z wydziału ruchu drogowego. Wyjątkowy, ponieważ towarzyszył mu nie lada gość – Święty Mikołaj oraz przedszkolaki. Żeby tradycji stało się zadość – wzorowi kierowcy otrzymywali mikołajkowe prezenty, a sprawcy wykroczeń – rózgi.

Dzisiaj z okazji Mikołajek na drogi powiatu piaseczyńskiego wyruszył specjalny patrol ruchu drogowego. Funkcjonariuszom w służbie towarzyszył nie lada gość, którym był Święty Mikołaj. Policjanci pod lupę wzięli zachowania kierowców, a Mikołaj przyglądał się ich pracy i wspólnie z nimi oceniał komu należy się prezent, a komu rózga.

Wzorowi kierowcy oraz mali pasażerowi otrzymali upominki w postaci odblaskowych opasek oraz słodkich czekoladek. Sprawcy drobnych wykroczeń uniknęli mandatów karnych, otrzymując rózgi, które miały być nauczką na przyszłość. Kierowcy nie kryli zaskoczenia na widok Świętego Mikołaja. Wszystkim uczestnikom kontroli drogowych towarzyszyły serdeczne uśmiechy.

Nasz św. Mikołaj przybył do nas z Uwielin, za co mu serdecznie dziękujemy!

 

asp. Magdalena Gąsowska

 • Policjantka w towarzystwie mikołaja daje kierowcy odblask
  Mikołajki z piaseczyńską drogówką
 • Kierowca otrzymał ulotkę informującą o konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu
  Mikołajki z piaseczyńską drogówką
 • Policjanci kontrolują pojazd wspólnie z mikołajem, który wręcza prezent za przepisową jazdę
  Mikołajki z piaseczyńską drogówką
 • Mikołaj wraz z policjantką i przedszkolakiem daje kierowcy prezent
  Mikołajki z piaseczyńską drogówką
Powrót na górę strony