Aktualności

Wyjątkowa - odblaskowa choinka! Weź odblask i zadbaj o swoją widoczność na drodze

Data publikacji 07.12.2022

Nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia jest choinka. Nie mogło jej zabraknąć również przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Ta jest jednak wyjątkowa i świeci przykładem w ciemności. Ubrana w odblaski czeka na wszystkich mieszkańców naszego powiatu, by mogli świecić przykładem tak jak ona!

Nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia jest choinka. Tą bożonarodzeniową tradycję piaseczyńscy policjanci postanowili wykorzystać do promowania elementów odblaskowych wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na drzewku, które zostało ustawione przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, pojawiły się odblaskowe opaski i zawieszki, nie zabrakło również słodyczy dla najmłodszych. Od dzisiaj każdy może przyjść i nieodpłatnie zdjąć z choinki dowolny element odblaskowy.

Pamiętajmy, że o zmroku, przy złych warunkach atmosferycznych, pieszy ubrany w ciemną garderobę widziany jest przez kierującego pojazdem dopiero z około 20 metrów. Efektem tego jest to, że kierujący niejednokrotnie nie jest w stanie odpowiednio i na czas zareagować. Dlatego zróbmy co w naszej mocy, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze. Niech przyświeca nam zasada, że noszenie odblasków to nie obciach - to szansa!

 

asp. Magdalena Gąsowska/rm

Powrót na górę strony