Aktualności

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców - debata społeczna w Górze Kalwarii

Data publikacji 08.12.2022

Wczoraj w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu mieszkańców gminy Góra Kalwaria. Uczestnicy zostali zapoznani ze stanem bezpieczeństwa oraz zabrali głos w dyskusji.

W środowe popołudnie, 7 grudnia, w auli Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii odbyła się debata społeczna. Jej tematem przewodnim było bezpieczeństwo mieszkańców oraz określenie zagrożeń z którymi spotykają się w codziennym życiu. Wszystkie uwagi oraz wskazówki społeczeństwa są zawsze bardzo cennym źródłem informacji.

Debatę rozpoczął Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Górze Kalwarii asp. szt. Piotr Kowalski, który przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie gminy, efekty pracy swoich policjantów oraz przedsięwzięcia, jakie realizowane są w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom.

Kolejnym punktem spotkania była dyskusja zebranych w auli gości. Głównymi tematami było bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz zakłócanie ładu i porządku publicznego.

Na zakończenie spotkania Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Górze Kalwarii zapewnił wszystkich zebranych, że przedstawione przez nich postulaty oraz złożone wnioski zostaną przeanalizowane i z całą pewnością wykorzystane w dalszym działaniu Policji po to, by wszyscy mieszkańcy czuli się bezpiecznie.

 

asp. Magdalena Gąsowska

Powrót na górę strony