Aktualności

Znasz tego mężczyznę? Pomóż nam ustalić kim jest!

Data publikacji 08.12.2022

Policjanci piaseczyńskiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją prowadzą dochodzenie w sprawie oszustwa w wyniku którego pokrzywdzona straciła 6000 złotych. Bezpośredni związek z tym zdarzeniem może mieć mężczyzna prezentowany na zdjęciu. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje dotyczące tej osoby, proszone są o kontakt z oficerem dyżurnym lub policjantem prowadzącym tę sprawę.

Policjanci piaseczyńskiego Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie, prowadzą dochodzenie w sprawie oszustwa. W wyniku tego zdarzenia mieszkanka powiatu piaseczyńskiego ze swojego konta straciła 6000 złotych.

Oszust w tym wypadku podszył się pod osobę, która była zainteresowana zakupem wystawionego na sprzedaż produktu. Za pośrednictwem popularnego komunikatora, po krótkiej korespondencji na temat zakupu towaru, przesłał swojej ofierze link pod którym należało wprowadzić swoje dane. Niczego nie świadoma kobieta uzupełniła je, a oszust w ten sposób uzyskał dostęp do jej konta i bankowości elektronicznej. Kolejnym krokiem poczynionym przez oszusta było wypłacenie środków z konta poprzez wygenerowanie kodów BLIK.

Funkcjonariusze wykonujący czynności w tej sprawie zabezpieczyli zapis z kamery monitoringu, która zarejestrowała wizerunek mężczyzny dokonującego wypłaty pieniędzy z jednego z bankomatów na terenie Piaseczna.

Każdy, kto rozpoznaje osobę ze zdjęcia lub posiada istotne informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jej tożsamości – proszony jest o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu: 47-72-45-256 bądź mailowo: dawid.janowski@ksp.policja.gov.pl bądź oficerem dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

 

asp. Magdalena Gąsowska

 

Powrót na górę strony