Aktualności

Narkotyki w słoiku, ich właścicielka poszukiwana

Data publikacji 23.01.2023

Wśród wielu różnych czynności policyjnych, które wykonują funkcjonariusze jest również ustalanie miejsca pobytu i zatrzymywanie osób poszukiwanych, które bardzo rzadko „czekają” na policjantów w swoich domach. Często celowo zmieniają miejsce pobytu, aby utrudnić wykonanie czynności karnych lub administracyjnych ze swoim udziałem.

Funkcjonariusze w ramach swoich obowiązków służbowych niemal codziennie sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie jest jedynie kwestią czasu. Tak było też w przypadku 31-letniej kobiety poszukiwanej na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Lublinie. Kiedy funkcjonariusze uzyskali informację, że może ona przebywać w jednym z mieszkań na terenie Lesznowoli, natychmiast udali się pod ten adres, by zweryfikować tę wiedzę. Na miejscu, poza poszukiwaną kobietą znaleźli coś jeszcze, a mianowicie marihuanę, którą kobieta trzymała.. w słoiku.

31-latka została zatrzymana. Usłyszała zarzut posiadania środków odurzających, za który kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności, a następnie trafiła do jednostki penitencjarnej, w której spędzi najbliższy rok w związku z popełnionym przestępstwem z art. 286§1kk.

 

asp. Magdalena Gąsowska/g.p

  • Środki odurzające zabezpieczone szklanym słoiku
    Zabezpieczone środki odurzające
  • Umundurowany policjant z zatrzymaną kobietą
    Policjant z zatrzymaną kobietą
Powrót na górę strony