Aktualności

Niebezpieczne zachowania kierujących w oku policyjnego wideorejestratora - podsumowanie działań NURD

Data publikacji 08.03.2023

Policjanci piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego prowadzili dwudniowe działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Ich nadrzędnym celem było egzekwowanie obowiązujących przepisów w relacji kierujący - pieszy, kierujący - rowerzysta. Funkcjonariusze ujawnili łącznie 81 wykroczeń drogowych!

Przez ostatnie dwa dni na drogach powiatu piaseczyńskiego funkcjonariusze prowadzili działania prewencyjno - kontrolne pn "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", których nadrzędnym celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim. W trakcie działań mudurowi "pod lupę" wzięli skrzyżowania i przejścia dla pieszych, na których dochodziło do zdarzeń drogowych.

W wyniku akcji NURD funkcjonariusze ujawnili aż 81 wykroczeń. Do najczęściej popełnianych należały:

  • nieustąpienie pierszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście bądź znajdujacemu się na nim - 43
  • wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim - 25
  • omijanie pojazdu przed przejściem dla pieszych - 3

Wszyscy kierujący w tych dniach zostali ukarani mandatami karnymi. Pamiętajmy, że partnerstwo na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich jego uczestników!

 

asp. Magdalena Gąsowska

Film NURD_PIASECZNO_konsola.mp4

Pobierz plik NURD_PIASECZNO_konsola.mp4 (format mp4 - rozmiar 38.16 MB)

Powrót na górę strony