Aktualności

Za kierownicą z telefonem w ręku, bez uprawnień i na "podwójnym gazie"!

Data publikacji 10.03.2023

Nie powinien był wsiąść do pojazdu ponieważ nie posiada do tego uprawnień! A jednak postanowił ruszyć w drogę.. z telefonem w ręku, bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a do tego "na podwójnym gazie". Ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 47-latek zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy piaseczyńskiej drogówki. Za swój brak rozsądku i popełnione czyny odpowie przed sądem!

Funkcjonariusze piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego na terenie Piaseczna do kontroli drogowej zatrzymali kierujacego fiatem, który wbrew obowiązkowi nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Jakby tego było mało w trakcie jazdy korzystał z telefonu komórkowego czego zgodnie z art. 45 ust. 2 pkt. 1 Prawo o Ruchu Drogowym, robić nie powinień. Tuż po zatrzymaniu pojazdu przez umundurowanych funkcjonariuszy okazało się, że to nie jedyne "grzechy" siedzącego za kierownicą pojazdu mężczyzny. Wyczuwalna była od niego wyraźna woń alkoholu, a badanie alkomatem tylko to potwierdziło. 47-latek "wydmuchał" ponad 0,5 promila! Po sprawdzeniu w policyjnych systemach na jaw wyszło również to, że za kierownicą pojazdu w ogóle nie powinien się znaleźć ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, który zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, jak również odpowie za popełnione wykroczenia.

Przypominamy, że na bezpieczeństwo na naszych drogach mamy wpływ wszyscy swoim zachowaniem, a to opisane powyżej z całą pewnością nie należy do rozsądnych!

 

asp. Magdalena Gąsowska/mw

Powrót na górę strony