Aktualności

Przekroczył prędkość. Okazało się, że jest również pijany!

Data publikacji 13.03.2023

55-letni mieszkaniec Warszawy zatrzymany przez policjantów piaseczyńskiego ruchu drogowego wkrótce stanie przed sądem. Będzie musiał się wytłumaczyć nie tylko z przekroczenia prędkości, ale również kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna „wydmuchał” ponad 2 promile!

W niedzielne popołudnie policjanci piaseczyńskiej drogówki w miejscowości Szczaki, do kontroli drogowej zatrzymali kierującego volkswagenem, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o 42 km/h. Kiedy siedzący za kierownicą mężczyzna uchylił szybę już było wiadomo, że popełnione przez niego wykroczenie będzie jego najmniejszym problemem.

Kontrola stanu trzeźwości kierującego wykazała, że ma on ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu! Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości za który kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawiania wolności. Odpowie również za przekroczenie prędkości.

Apelujemy i przypominamy, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka, prowadzi do utraty zdolność koncentracji i poczucia rzeczywistości. Powoduje wydłużenie zdolności oceny sytuacji i czasu reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco, bądź rozsądny!

 

asp. Magdalena Gąsowska  

Powrót na górę strony