Aktualności

Nie otwierał drzwi do mieszkania licząc na to, że uniknie zatrzymania

Data publikacji 20.03.2023

37-letni mieszkaniec Konstancina - Jeziorny nie spieszył się, by odbyć zasądzoną mu karę pozbawienia wolności. Aby trafił do aresztu, "pomóc" musieli mu piaseczyńscy kryminalni. Kiedy zapukali oni do drzwi mieszkania mężczyzny, ten udawał, że go tam nie ma. Nie uchronił się jednak przed zatrzymaniem i trafił do jednostki penitencjarnej.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa wydał list gończy za 37-letnim mężczyzną, który mimo wezwań, nie stawił się do zakładu karnego, by odbyć zasądzoną mu karę 3 miesięcy pozbawienia wolności. Ustaleniem jego obecnego miejsca pobytu zajęli się więc funkcjonariusze piaseczyńskiego Wydziału Kryminalnego, którzy szybko ustalili, że mieszkaniec Konstancina - Jeziorny ukrywa się w wynajmowanym mieszkaniu na terenie Warszawy.

Kiedy policjanci przybyli pod ustalony przez siebie adres, 37-latek postanowił udawać, że nie ma go w środku i nie zamierzał otworzyć drzwi, nie tylko samym funkcjonariuszom, ale też prawowitemu właścicielowi mieszkania. Gdy próby kontaktu z mężczyzną stanęły na niczym, na miejscu pojawił się ślusarz, wezwany przez właściciela lokalu, który umożliwił wejście do środka, a tym samym zatrzymania poszukiwanego, który chwilę później trafił do zakładu karnego.

 

asp. Magdalena Gąsowska/ea

Powrót na górę strony