Aktualności

Chciała zarobić na reklamach, w konsekwencji straciła ponad 1500 złotych

Data publikacji 30.03.2023

O tym, że szybki i łatwy zysk to murowane kłopoty przekonała się 49-letnia mieszkanka naszego powiatu. Kobieta miała zarobić pieniądze za oglądanie reklam na jednej z popularnych aplikacji internetowych, niestety zamiast gwarantowanych zysków były tylko straty. Apelujemy o ostrożność podczas korzystania z internetu oraz weryfikowanie wiarygodności i rzetelności osób z którymi zamierzamy podjąć współpracę.

49-letnia mieszkanka powiatu piaseczyńskiego w trakcie korzystania z popularnego komunikatora internetowego natknęła się na ofertę szybkiego zarobku. Jej praca miała być łatwa i przyjemna, a zyski duże. Kobieta zdecydowała się więc na dołączenie do grupy zarobkowej na której krok po kroku otrzymywała informacje o tym co należy zrobić. Niczego nie świadoma, wykonywała wszystko to, co polecała jej osoba siedząca po drugiej stronie komputera. Szkopuł w tym, że nie sprawdziła ani kim jest osoba z którą koresponduje, ani też czy przesyłane przez nią informacje są rzetelne, a zamiary uczciwe.

Popełniony przez kobietę błąd kosztował ją utratę ponad 1500 złotych. Na szczęście 49-latka w porę zorientowała się, że może mieć do czynienia z oszustami i nie straciła wszystkich swoich oszczędności.

Czynności w sprawie objęte są nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.

Policjanci, na kanwie tego zdarzenia, apelują o ostrożność i rozwagę podczas korzystania z internetu oraz weryfikowanie wiarygodności osób i podmiotów z którymi zamierzamy korespondować i podejmować współpracę. W innym wypadku szybkie zyski mogą przerodzić się w jeszcze szybsze straty!

 

asp. Magdalena Gąsowska

Powrót na górę strony