Aktualności

Wydano za nim 17 podstaw poszukiwań

Data publikacji 07.06.2023

Piaseczyńscy kryminalni na terenie Warszawy zatrzymali poszukiwanego 27-latka. Prokuratury i sądy w całym kraju wydały za nim 17 podstaw poszukiwawczych - 13 zarządzeń o ustaleniu miejsca pobytu, 3 nakazy doprowadzenia oraz list gończy. Mężczyzna spędzi w zakładzie karnym blisko rok.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie zajmowali się poszukiwaniami 27-letniego mieszkańca Konstancina-Jeziorny. Mężczyzna miał na swoim koncie liczne przestępstwa w tym między innymi oszustwa. Sądy i prokuratury na terenie niemal całego kraju wydały za nim łącznie 17 podstaw poszukiwawczych, w tym list gończy oraz 3 nakazy doprowadzenia.

Funkcjonariusze ustalili, że 27-latek wyprowadził się z terenu powiatu piaseczyńskiego i wspólnie z konkubiną wynajął mieszkanie na terenie Warszawy. Wczoraj w godzinach porannych zapukali do jego drzwi, jednak ten nie zamierzał im otworzyć doskonale wiedząc jaki jest cel ich wizyty. To nie powstrzymało jednak policjantów, którzy postanowili wykorzystać otwarte w lokalu okna. Kiedy będący w mieszkaniu mężczyzna zauważył zbliżające się zastępy Straży Pożarnej, postanowił otworzyć drzwi. 27-latek został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji, a następnie do zakładu karnego, w którym spędzi blisko rok. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie zarządzeń wydanych przez Prokuraturę w Kielcach, Nysie, Przemyślu, Staszowie, Nowym Sączu, Kutnie, Świdniku, Pińczowie oraz Żyrardowie i Białogardzie.

 

asp. Magdalena Gąsowska/pd

Powrót na górę strony