Aktualności

Spotkanie z policjantem - sposobem na bezpieczeństwo

Data publikacji 12.09.2023

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną spotkała się z podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Łbiskach. Wizyta miała na celu przypomnienie zasad bezpieczeństwa na drodze oraz w życiu codziennym. Dzieci i młodzież poznały sposoby na unikanie zagrożeń, a także mogły przyjrzeć się z bliska wyposażeniu policjanta w codziennej służbie.

W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" piaseczyńscy policjanci nie tylko są obecni w okolicach placówek szkolnych, gdzie dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Aktywnie uczestniczą również w spotkaniach, by przypominać i uświadamiać uczniom, że przestrzeganie zasad bezpieczeństwa może przynieść same korzyści i uchronić przed zagrożeniami.

W ostatnich dniach mł. asp. Wioletta Domagała - piaseczyński profilaktyk, spotkała się z podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Łbiskach, gdzie głównym tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz życiu codziennym. Spotkaniu towarzyszyło wiele emocji. Uczniom wiele radości sprawiło nie tylko spotkanie z policjantką, ale także możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu oraz poznania tajników policyjnej służby.

Pytaniom nie było końca, natomiast żadne z nich nie pozostało bez odpowiedzi. Na zakończenie spotkania policjanta otrzymała podziękowanie oraz zapewnienie, że przypomniane przez nią zasady będą wykorzystywane w życiu codziennym.

 

st. asp. Magdalena Gąsowska

Powrót na górę strony