Aktualności

20-latek trafił do zakładu karnego na 5 lat

Data publikacji 12.09.2023

Piaseczyńscy policjanci zatrzymali 20-latka, który nie stawił się w zakładzie karnym w wyznaczonym terminie. Mimo swojego młodego wieku, mężczyzna będzie musiał spędzić w jednostce penitencjarnej kolejnych 5 lat swojego życia za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Piaseczyńscy policjanci niemal każdego dnia realizują sądowe postanowienia i nakazy doprowadzenia osób poszukiwanych do zakładów karnych. Funkcjonariusze ustalają miejsce pobytu osób wobec których zapadły wyroki za popełnione przestępstwa i doprowadzają do jednostek penitencjarnych tych, którzy sami nie zamierzają się tam zgłosić.

Sąd Rejonowy w Piasecznie skazał 20-latka na 5 lat pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, jednak mężczyzna nie zamierzał zgłosić się do zakładu karnego i unikał spotkania z funkcjonariuszami. Najwyraźniej liczył na to, że uniknie odpowiedzialności za popełnione czyny. Tak się jednak nie stało, ponieważ do jego drzwi zapukali policjanci piaseczyńskiego referatu patrolowo-interwencyjnego. 20-latek został zatrzymany, a następnie zgodnie z dyspozycją sądu, doprowadzony do zakładu karnego.

 

st. asp. Magdalena Gąsowska/rm

Powrót na górę strony