Aktualności

Dzielnicowy spotkał się z przedszkolakami

Data publikacji 15.09.2023

Piaseczyński dzielnicowy asp. Wojciech Trawiński odwiedził Przedszkole nr 10 w Piasecznie. Podczas spotkania funkcjonariusz opowiedział najmłodszym, jak być bezpiecznymi i unikać zagrożeń. Przypomniał również, jakie zasady obowiązują uczestników ruchu drogowego, szczególnie po zmroku oraz jak bezpiecznie pokonać drogę do i ze szkoły.

Piaseczyński dzielnicowy asp. Tomasz Trawiński odwiedził maluchy z Przedszkola nr 10 w Piasecznie. Funkcjonariusz poprzez zabawę, starł się przekazać jak najwięcej informacji o bezpiecznych zachowaniach. Omówił nie tylko zasady, jakich należy przestrzegać na drodze, ale także w kontaktach z osobami obcymi oraz niebezpiecznymi zwierzętami. Dzieci chętnie słuchały, zadawały mnóstwo pytań i jak zwykle dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Jak na każdym takim spotkaniu największą radością była możliwość przymierzenia policyjnej czapki oraz obejrzenia sprzetu, jaki posiada policjant w codziennej służbie.

Tradycyjnie, na zakończenie spotkania uczestnikom przekazano odblaski, które dzieci zobowiązały się nosić na swoich kurtkach i plecakach. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć i serdecznych uśmiechów.

 

st. asp. Magdalena Gąsowska/ea

Powrót na górę strony