Aktualności

Lekcja bezpieczeństwa z uczniami szkoły w Józefosławiu

Data publikacji 14.09.2023

Ogromną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa odgrywają działania profilaktyczne dotyczące różnych obszarów zagrożeń, dlatego też policjanci, niemal każdego dnia spotykają się z dziećmi i młodzieżą w placówkach oświatowych. W ostatnich dniach w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Józefosławiu gościła mł. asp. Wioletta Domagała, która z uczniami rozmawiała o wzajemnym szacunku, a także cyberprzemocy i hejcie.

W ostatnich dniach gościem Niepublicznej Szkoły Podstawowej Gaudeamus była mł. asp. Wioletta Domagała - piaseczyńska profilaktyk. Policjantka przypomniała zgromadzonym uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Nie zabrakło również rozmów na temat bezpiecznego korzystania z internetu, a także zawierania znajomości za pośrednictwem portali społecznoścowych, utrzymywania korespondencji z osobami, których tożsamości nie znamy i nie jesteśmy w stanie w żaden sposób zweryfikować. Ważnym zagadanieniem był także hejt, cyberprzemoc i mowa nienawiści. Uczniowie dowiedzieli się, że podlegają odpowiedzialności prawnej, a za przekroczenie granic mogą ponieść surowe konsekwencje.

Tego rodzaju spotkania mają jeden cel - edukacja od najmłodszych lat oraz uchronienie dzieci i młodzieży przed różnego rodzajami zagrożeń, jak również wskazanie właściwego wzorca zachowań. Uczniowie zadawali wiele pytań, a wśród nich nie zabrakło również tych związanych z codzienną pracą policjanta.

 

st. asp. Magdalena Gąsowska/bś

Powrót na górę strony