Aktualności

Policjantka na spotkaniu z "zerówkowiczami"

Data publikacji 19.09.2023

O tym na czym polega praca policjanta, jak poruszać się po drodze oraz jak ważne jest noszenie odblasków dowiedzieli się wczoraj "zerówkowicze". Piaseczyńska profilaktyk gościła w Szkole Podstawowej w Złotokłosie. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, a przez całe spotkanie towarzyszył im uśmiech i dobry humor. To najlepszy dowód na to, że wizyta policjantki sprawiła im ogromną przyjemność.

Niezmiernie ważne jest to, by dzieci od najmłodszych lat dowiadywały się o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać i jak powinny właściwie zareagować, a także przypominanie elementarnych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Taki właśnie był cel spotkania mł. asp. Wioletty Domagały z "zerówkowiczami" Szkoły Podstawowej w Złotokłosie. Policjantka uświadomiła dzieciom jak należy prawidłowo korzystać z dróg oraz co zrobić by droga do i ze szkoły była bezpieczna. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się również, na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny podczas służby.

Nie zabrakło również rozmów na temat ważności noszenia elementów odblaskowych. Aby dzieci mogły zobaczyć różnicę w widoczności pieszego w odblaskach oraz tego, który ich nie stosuje, posłużła "magiczna tuba". Na na zakończenie spotkania najmłodsi otrzymali odblaskowe zawieszki, które jak sami stwierdzili - będą im towarzyszyć w trakcie wieczornych spacerów.

 

 

st. asp. Magdalena Gąsowska

Powrót na górę strony