Aktualności

Rowerzyści w oku policyjnego drona

Data publikacji 22.09.2023

Jazda po chodniku, po przejściu dla pieszych oraz pod wpływem alkoholu to najczęstsze grzechy rowerzystów. Niestety wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że postępując w ten sposób stwarza zagrożenie na drodze, nie tylko dla siebie ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Wielu rowerzystów jeździ bardzo brawurowo i zapomina o sygnalizowaniu zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu. Nie trudno sobie wyobrazić, czym zakończy się jazda, kiedy kierowca odpowiednio wcześniej nie zobaczy jaki manewr będzie chciał wykonać cyklista. Osoby, które w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego niestety muszą liczyć się z mandatami.

Tak było niestety w ostatnich dniach, kiedy policjanci piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego wzięli "pod lupę" zachowania użytkowników jednośladów. Okazało się, że wielu z nich zapomina o tym, że rower przez przejście dla pieszych należy przeprowadzić, a jazda po chodniku jest dozwolona tylko w ściśle określonych przypadkach, które jasno opisane są w art. 33 Prawo o ruchu drogowym. Każde naruszenie prawa podlega nie tylko odpowiedzialności finansowej ale przede wszystkim zagraża bezpieczeństwu samych cyklistów, którzy w spotkaniu z samochodem zawsze są narażeni na większe obrażenia.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa i tylko od nas samych zależy czy będzie nam się jeździło bezpiecznie.

 

st. asp. Magdalena Gąsowska

Film rowerzysci_w_oku_policyjnego_drona__1_.mp4

Pobierz plik rowerzysci_w_oku_policyjnego_drona__1_.mp4 (format mp4 - rozmiar 43.93 MB)

Powrót na górę strony