Aktualności

Narkotykowe zatrzymania na terenie Góry Kalwarii

Data publikacji 14.11.2023

Najpierw w ręce mundurowych wpadł 32-latek, zaledwie kilka dni później 18-latek. Obydwoje posiadali przy sobie marihuanę i mefedron. Przypominamy, że posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności i właśnie tyle grozi teraz dwóm mężczyznom.

To była typowa, szeroko zakrojona praca operacyjna policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Funkcjonariusze w wyniku własnych ustaleń i pozyskiwanych informacji typowali mężczyzn mogących posiadać środki odurzające. Policjanci wykorzystywali dostępne metody pracy operacyjnej, sukcesywnie poszerzali swoją wiedzę, podejmowali obserwacje, aż wreszcie osiągnęli swój cel zatrzymując dwóch mieszkańców Góry Kalwarii.

Najpierw piaseczyńscy kryminalni złożyli poranną wizytę 32-latkowi w jego miejscu zamieszkania. W trakcie przeszukania znaleźli poporcjowane środki odurzające, które okazały się być marihuaną i mefedronem. Mężczyzna został zatrzymany, a noc spędził w policyjnej celi. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Zaledwie kilka dni później na terenie Góry Kalwarii zatrzymany został 18-latek. Funkcjonariusze i w tym przypadku zabezpieczyli marihuanę i mefedron, a młody mężczyzna usłyszał zarzut.

Postępowanie w sprawie objęte jest nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.

 

st. asp. Magdalena Gąsowska

 

Powrót na górę strony