Aktualności

Wcześniej miał narkotyki, teraz trafił do aresztu

Data publikacji 19.11.2023

Blisko 4 miesiące w zakładzie karnym spędzi 20-latek, którego piaseczyński sąd skazał za posiadanie środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Piaseczna i jeszcze tego samego dnia trafił do jednostki penitencjarnej.

Narkotyki to nie tylko uzależnienie, choroby i problemy zdrowotne, ale często trudne do przewidzenia zdarzenia, które komplikują życie. Na temat narkotyków krąży wiele opinii, półprawd i mitów. Są spostrzegane zarówno jako śmiertelne niebezpieczeństwo, jak i niegroźne używki. Takie opinie wynikają przede wszystkim z niewiedzy o ich działaniu, ale także z tego, że narkotyki wpływają różnie na różnych ludzi. Zażywanie ich, nawet okazjonalne, powoduje konsekwencje, na które musi się decydować każdy biorący. Najlepszy sposób, aby nie mieć z nimi problemu to wiedzieć o nich jak najwięcej i to z rzetelnych źródeł, a przede wszystkim ich nie zażywać. Posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest zabronione i zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. 

O nieuchronności kary przekonał się właśnie 20-latek, którego piaseczyński sąd skazał na blisko 4 miesiące pozbawienia wolności za posiadanie środków odurzających. Młody mężczyzna nie miał jednak zamiaru dobrowolnie stawić się w zakładzie karnym, a "pomóc" mu w tym musieli funkcjonariusze referatu patroolowo-interwencyjnego, którzy złożyli 20-latkowi wizytę w miejscu zamieszkania. Został on zatrzymany i jeszcze tego samego dnia osadzony w jednostce penitencjarnej.

 

st. asp. Magdalena Gąsowska

Powrót na górę strony